Email RSS Feed Facebook Google+

Jak vybrat ten správný nápad na tablo?

0 Flares 0 Flares ×

Dobrý nápad na tablo

Rozhodnutí, jaké téma zvolíte, je určitě tou nejzásadnější věcí při celé realizaci tabla. Ať si následně vyberete služby profesionálního fotografa nebo “pouze” kamaráda, celkový výsledek bude především ovlivňovat Váš nápad než technické zpracování.
Je jasné, že dobré fotky dobrému nápadu pomůžou, ale dobré fotky se špatným nápadem už nic neudělají…

Jak postupovat při výběru nápadu? Není to tak těžké. U tabla, stejně jako u ostatních věcí v životě, je dobré vědět proč jej děláte a co tím sledujete.

K realizaci tabla přistupujete:

1) Tabla se dělají od nepaměti. “No co už, tak ho musíte uděláte taky… uff.”
Důležité je, aby Vás to nestálo moc času a peněz. Ve třídě najdete nějakého aktivku, který se o to bude chtít postarat. Zkritizujete mu všechny nápady, které by vyžadovaly nějakou Vaši aktivitu, čas nebo nějaké peníze navíc. Tablo nakonec vyřešíte tak, že se pofotíte mobilem v hospodě nebo si najdete fotografa, který za Vámi přijede do školy, abyste nemuseli nikam chodit. Výsledek je podprůměrný, ale Vám je to jedno – takže je to v pořádku.

2) Ve třídě se vám nepodaří vymyslet žádný nápad, na kterém byste se všichni schodli a tak se domluvíte na tom, že si necháte nafotit fotky, které budou sloužit především jako památka na to, jak nyní vypadáte. Nic víc, nic míň. Zvolíte tablovou “klasiku”.
Není na tom ale nic špatného. V případě, že zvolíte dobrého fotografa, výsledkem pak budou hezké portrétní fotografie, které udělají radost rodičům a prarodičům. Není na tom nic originálního a kreativního, ale je to pořád o dost lepší než varianta č.1…

tabla_ukazky

3) Jste ve třídě super parta a na dělání tabla se těšíte jako na akci, u které si užijete legraci a výsledkem se pak pochlubíte na veřejnosti.
Tablu pak obětujete hodně času, nešetříte na něm, ale fotky pak stojí za to. Třeba snímky nejsou úplně originální, ale focení Vás bavilo a jste s nimi moc spokojeni. Fotky pak vnímáte jako vzpomínku na “akci tablo” a pochlubíte se s nimi na soc. sítích atp.

4) Máte ambice s tablem vyhrát soutěž “O nejlepší tablo” ve Vašem městě nebo kraji. O tématu na tablo už od začátku přemýšlíte úplně jinak.
Vaším cílem je najít něco originálního, možná až trošku něco šokujícího a fotky budete chtít dokonalé k danému tématu. Tento přístup vyžaduje, aby se ve vašem kolektivu našlo více ochotných a kreativních studentů. Bez nich to nepůjde.
Jestliže vymyslíte tak šílený nápad, že máte obavy, aby Vaše babička fotku vůbec někomu ukázala (nebo se na ni alespoň podívala :-)), je možné si nechat zhotovit ještě “klasické” portrétní tabovky, které uspokují právě zmíněné babičky a rodiče.

inspirace_a_kopirovani

Jestliže patříte do skupin 3 a 4, mohou být pro Vás velkou inspirací právě tyto stránky. Najdete tady ty nejlepší nápady, které se na tablech kdy objevily. Projděte si tabla a nechte se inspirovat. Jestli si tabla prohlédnte, určitě Vám neuniknou nápady a témata, která se opakují (např. filmová a retro tabla). Sami jistě uvidíte rozdíl mezi tím, kdy je nápad zkopčený nebo sloužil pouze jako inspirace. Přeji hodně úspěchů při vymýšlení Vašeho tabla!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×
Líbí se Vám náš web, podpořte jej prosím!
Zvolte Vaši soc. síť a klikněte prosím na tlačítko! Děkujeme.
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×